Program
Nowa pracownia komputerowa i centrum informacji multimedialnej w ZSOiZ Drukuj
16.05.2007.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przystąpiło w 2007 roku do wykonania ostatniej części współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego projektów "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" oraz „Pracownie komputerowe dla szkół”. Spośród zgłoszonych szkół, które spełniły wymogi formalne, w pierwszej kolejności typowane do wyposażenia były te, które nie posiadają pracowni komputerowych, mają przestarzały sprzęt komputerowy oraz szkoły (zespoły szkół) z dużą liczbą uczniów, gdzie jedna pracownia nie jest w stanie zaspokoić potrzeb placówki.
   
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu zgłosił kilka swoich szkół do udziału w projekcie. Do wyposażenia w internetowe centrum informacji multimedialnej zostały wytypowane m.in.: Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w ZSOiZ w Ciechanowcu. Natomiast Szkoła Policealna w ZSOiZ otrzyma pracownię komputerową.

Zgodnie z założeniami projektu przewiduje się wyposażenie szkół w następujący sprzęt:
   - pracownia komputerowa – 19 stanowisk komputerowych dla uczniów (jednostka centralna z monitorem) wraz z oprogramowaniem podstawowym (system operacyjny, pakiet biurowy), 1 serwer dla pracowni wraz z monitorem i systemem sieciowym, 2 drukarki sieciowe, 2 skanery, 1 wideoprojektor, oprogramowanie edukacyjne oraz urządzenia sieciowe; 
  - każde internetowe centrum informacji multimedialnej w bibliotece szkolnej – 4 stanowiska komputerowe dla czytelnika (jednostka centralna z monitorem, 1 wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner i drukarka), urządzenia sieciowe i oprogramowanie multimedialne typu atlas multimedialny, encyklopedia multimedialna, słownik multimedialny.
   
Termin dostarczenia sprzętu do szkoły nie jest jeszcze znany, natomiast szkolenia nauczycieli, którzy będą odpowiedzialni za centrum i pracownię odbędą się już w czerwcu.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl