Święto Wniebowstąpienia Pańskiego w ciechanowieckiej cerkwi Drukuj
18.05.2007.

W ciechanowieckiej Parafii Prawosławnej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego odbyły się 17 maja uroczystości związane z obchodzonym w czterdziesty dzień po Zmartwychwstaniu Chrystusa świętem Wniebowstąpienia Pańskiego. Na tradycyjny odpust przybyli wierni nie tylko z Ciechanowca, ale także z Siemiatycz, Grodziska, Perlejewa, Drohiczyna i innych okolicznych miejscowości.
   
O godzinie 9.30 odbyło się przywitanie Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jerzego Biskupa Siemiatyckiego. 32-letni Jerzy Pańkowski jest najmłodszym w Polsce prawosławnym biskupem i pierwszym w historii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławego biskupem z tytułem siemiatycki. Jego Ekscelencja Biskup Siemiatycki Jerzy został powołany na to stanowisko decyzją Soboru Biskupów PAKP, z dnia 28.11.2006., a chirotonia biskupia archimandryty Jerzego odbyła się 28 stycznia 2007 roku w katedrze metropolitarnej pw. św. Marii Magdaleny w Warszawie. 

Biskup Siemiatycki Jerzy celebrował Świętą Liturgię w asyście licznie przybyłego duchowieństwa i wiernych. Uroczysta procesja wokół świątyni zakończyła Świętą Liturgię.

Więcej zdjęć...

 Święto Wniebowstąpienia Pańskiego w ciechanowieckiej cerkwi

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl