Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym Drukuj

Szkoła Podstawowa w Radziszewie StarymPoczątki podstawowej edukacji w Radziszewie sięgają roku 1938, kiedy to utworzono pierwszą czteroklasową Szkołę Podstawową we wsi Radziszewo-Sobiechowo. Zajęcia lekcyjne odbywały się w prywatnym domu Jana Moczulskiego. W 1953 roku szkoła została przeniesiona do prywatnych lokali we wsi Radziszewo Stare. Trudności lokalowe spowodowały, że 14 stycznia 1956 roku odbyło się zebranie mieszkańców okolicznych miejscowości, na którym zapadła decyzja o budowie szkoły i powołano Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły.

1 września 1957 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej szkoły. Fundusze pochodziły ze sprzedaży placu, który stanowił własność mieszkańców wsi Radziszewo Stare. Po trzech latach zakończono inwestycję i 25 czerwca 1960 roku nastąpiło uroczyste przekazanie nowego obiektu do użytku szkolnego. W budynku znajdowały się 4 sale lekcyjne, pokój nauczycieli i zaplecze kuchenne. Naukę kontynuowano w 7 oddziałach. W takim stanie szkoła funkcjonowała przez 32 lata.

Problemy lokalowe, spowodowane wzrostem liczby uczniów oraz zmianami w oświacie spowodowały, iż podjęto starania o budowę nowego obiektu. 21 stycznia 1993 roku powołano Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły. 9 października tegoż roku rozpoczęto rozbudowę, która trwała do 6 listopada 1996 roku, kiedy odbyło się uroczyste otwarcie nowej części budynku: do użytku oddano 7 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, 3 łazienki, 2 szatnie, salę do ćwiczeń gimnastycznych, pokój socjalny, jadalnię, kotłownię olejową oraz ekologiczną oczyszczalnię.

Uczniowie ze wsi Radziszewo Stare, Radziszewo-Sobiechowo, Radziszewo-Króle, Trzaski, Kułaki i Pobikry kształcą się w 4 oddziałach (prawie połowa uczniów dojeżdża autobusem szkolnym).W szkole mieści się też oddział przedszkolny. Dzieci od klasy II uczą się języka angielskiego i informatyki w nowoczesnej pracowni komputerowej. Odbywają się również zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego i matematyki oraz zajęcia profilaktyczne.

W szkole działają:
       – Mały Samorząd Szkolny
       – Samorząd Uczniowski
       – koło muzyczne
       – koło artystyczne
       – koło ekologiczne
       – koło różańcowe
       – PCK

Dzieci biorą udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych:
       – z języka polskiego: "Olimpus”, konkurs ortograficzny, ,,Mix”
       – z języka angielskiego: ,,Olimpus”, ,,Mix”
       – matematycznych: ,,Olimpus”, ,,Kangur”, ,,Mix”
       – przyrodniczych
       – historycznych: „Mix”
       – plastycznych: ,,Ozdoby choinkowe-Boże Narodzenie”, ,,Szopka
           Bożonarodzeniowa”, ,,Wielkanocne pisanki”
       – sportowych: szkolny turniej tenisa stołowego, rozgrywki klasowe
           w piłce nożnej, biegi przełajowe
       – "Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym", "Nasze bezpieczeństwo",
         "Jestem świadomym i odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego",
         "Bezpieczna szkoła z PZU", "Mój różaniec", "Sposób na życie"-
          bezpieczna, szczęśliwa rodzina.

Szkoła bierze udział w akcjach: Dzielmy się miłością, Góra grosza, Szkoło pomóż i Ty, Sprzątanie świata, Czyste Podlasie, Segregujemy odpady, Dni otwarte w szkole, w okresie ferii zimowych.

Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym współpracuje z: samorządem lokalnym, Parafią w Winnie-Poświętnej, Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, Policją, Bankiem Spółdzielczym, Kołem Łowieckim ,,Rogacz”, Nadleśnictwem Rudka, Przychodnią lekarską ,,Medyk”, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, firmami ubezpieczeniowymi ,,Compensa” i ,,Cigna ”oraz ze społecznością lokalną.

Szkoła Podstawowa
Radziszewo Stare 9
18-230 Ciechanowiec
http://spradziszewo.edupage.org
tel. 86 277 66 06
e-mail: spradziszewo@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl