Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym Drukuj

Szkoła Podstawowa w Radziszewie StarymPoczątki podstawowej edukacji w Radziszewie sięgają roku 1938, kiedy to utworzono pierwszą czteroklasową Szkołę Podstawową we wsi Radziszewo-Sobiechowo. Zajęcia lekcyjne odbywały się w prywatnym domu Jana Moczulskiego. W 1953 roku szkoła została przeniesiona do prywatnych lokali we wsi Radziszewo Stare. Trudności lokalowe spowodowały, że 14 stycznia 1956 roku odbyło się zebranie mieszkańców okolicznych miejscowości, na którym zapadła decyzja o budowie szkoły i powołano Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły.

1 września 1957 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej szkoły. Fundusze pochodziły ze sprzedaży placu, który stanowił własność mieszkańców wsi Radziszewo Stare. Po trzech latach zakończono inwestycję i 25 czerwca 1960 roku nastąpiło uroczyste przekazanie nowego obiektu do użytku szkolnego. W budynku znajdowały się 4 sale lekcyjne, pokój nauczycieli i zaplecze kuchenne. Naukę kontynuowano w 7 oddziałach. W takim stanie szkoła funkcjonowała przez 32 lata.

Problemy lokalowe, spowodowane wzrostem liczby uczniów oraz zmianami w oświacie spowodowały, iż podjęto starania o budowę nowego obiektu. 21 stycznia 1993 roku powołano Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły. 9 października tegoż roku rozpoczęto rozbudowę, która trwała do 6 listopada 1996 roku, kiedy odbyło się uroczyste otwarcie nowej części budynku: do użytku oddano 7 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, 3 łazienki, 2 szatnie, salę do ćwiczeń gimnastycznych, pokój socjalny, jadalnię, kotłownię olejową oraz ekologiczną oczyszczalnię.

Uczniowie ze wsi Radziszewo Stare, Radziszewo-Sobiechowo, Radziszewo-Króle, Trzaski, Kułaki i Pobikry kształcą się w 4 oddziałach (prawie połowa uczniów dojeżdża autobusem szkolnym).W szkole mieści się też oddział przedszkolny. Dzieci od klasy II uczą się języka angielskiego i informatyki w nowoczesnej pracowni komputerowej. Odbywają się również zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z języka polskiego i matematyki oraz zajęcia profilaktyczne.

W szkole działają:
       – Mały Samorząd Szkolny
       – Samorząd Uczniowski
       – koło muzyczne
       – koło artystyczne
       – koło ekologiczne
       – koło różańcowe
       – PCK

Dzieci biorą udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych:
       – z języka polskiego: "Olimpus”, konkurs ortograficzny, ,,Mix”
       – z języka angielskiego: ,,Olimpus”, ,,Mix”
       – matematycznych: ,,Olimpus”, ,,Kangur”, ,,Mix”
       – przyrodniczych
       – historycznych: „Mix”
       – plastycznych: ,,Ozdoby choinkowe-Boże Narodzenie”, ,,Szopka
           Bożonarodzeniowa”, ,,Wielkanocne pisanki”
       – sportowych: szkolny turniej tenisa stołowego, rozgrywki klasowe
           w piłce nożnej, biegi przełajowe
       – "Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym", "Nasze bezpieczeństwo",
         "Jestem świadomym i odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego",
         "Bezpieczna szkoła z PZU", "Mój różaniec", "Sposób na życie"-
          bezpieczna, szczęśliwa rodzina.

Szkoła bierze udział w akcjach: Dzielmy się miłością, Góra grosza, Szkoło pomóż i Ty, Sprzątanie świata, Czyste Podlasie, Segregujemy odpady, Dni otwarte w szkole, w okresie ferii zimowych.

Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym współpracuje z: samorządem lokalnym, Parafią w Winnie-Poświętnej, Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, Policją, Bankiem Spółdzielczym, Kołem Łowieckim ,,Rogacz”, Nadleśnictwem Rudka, Przychodnią lekarską ,,Medyk”, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, firmami ubezpieczeniowymi ,,Compensa” i ,,Cigna ”oraz ze społecznością lokalną.

Szkoła Podstawowa
Radziszewo Stare 9
18-230 Ciechanowiec
http://spradziszewo.edupage.org
tel. 86 277 66 06
e-mail: spradziszewo@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px