Szkoła Podstawowa w Łempicach Drukuj

Szkoła Podstawowa w ŁempicachPoczątki tworzenia Szkoły Podstawowej we wsi Łempice sięgają okresu II wojny światowej (ok.1942-1943 roku), kiedy to było prowadzone tajne nauczanie. Po zakończeniu wojny nauka nadal odbywała się w prywatnych domach. W 1949 roku rozpoczęto budowę szkoły (ze skałek i zaprawy wapiennej), którą ukończono w 1950 roku. Była to już szkoła siedmioklasowa.

W latach siedemdziesiątych w ramach rozbudowy powstał budynek murowany (dzisiejsza “stara szkoła”). Dobudowano wtedy dwie sale lekcyjne. W latach osiemdziesiątych zrodziła się kolejna inicjatywa rozbudowy szkoły, w ramach której dobudowano tzw. “nową szkołę” obejmującą aulę, kuchnię z zapleczem, szatnię, pięć sal lekcyjnych na piętrze, pokój nauczycielski, łazienki oraz część mieszkalną. Otwarcie odbyło się na przełomie października i listopada 1990 roku.

Aktualnie do szkoły uczęszcza 60 uczniów z czterech miejscowości: Łempice, Kobusy, Radziszewo-Sieńczuch i Czaje-Wólka. Uczniowie, zwłaszcza dojeżdżający, korzystają z zajęć świetlicowych, w szkole funkcjonuje też biblioteka i pracownia komputerowa.

W szkole prowadzona jest nauka języka angielskiego od zerówki do klasy VI, informatyki od klasy II do klasy VI. Dla uczniów z trudnościami szkolnymi nauczyciele nieodpłatnie prowadzą zajęcia dodatkowe oraz funkcjonują cztery grupy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.

W szkole działają:
       – Samorząd Uczniowski
       – PCK
       – SKO
       – koło informatyczne
       – koło miłośników przyrody

Konkursy, w których uczestniczą dzieci:
       – matematyczne: Kangur,
       – plastyczne: “Na gwiazdę kolędniczą”, “Palm Wielkanocnych”, “Ekologiczny”,
           “Eucharystia sercem Kościoła”
       – przyrodnicze: “Czyste Podlasie”, “Pomóżmy ptakom i zwierzętom przetrwać
           zimę”
       – oszczędzania: „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w Banku Spółdzielczym”
       – „Bezpieczna szkoła”, „Bezpieczne dzieci na polskich drogach”

Szkoła współpracuje z Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowcu, Policją, OSP, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Kołem Łowieckim „Rogacz”, Nadleśnictwem „Rudka”, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, towarzystwami ubezpieczeniowymi: CIGNA STU S.A., COMPENSA S.A., parafiami w Winnej-Poświętnej i Czajach.

Szkoła Podstawowa
Łempice 13 a
18-230 Ciechanowiec
http://lempice.edupage.org
tel. 86 277 66 05
e-mail: spszkola@wp.pl

Szkoła Podstawowa w Łempicach

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl