Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Zofii Karpińskiej z Wojtkowic Drukuj
11.06.2007.

Niecodzienny jubileusz 100-lecia urodzin mieszkanki gminy Ciechanowiec Pani Zofii Karpińskiej zgromadził w jej domu w Wojtkowicach wielopokoleniową rodzinę wraz z zaproszonymi na tę wyjątkową uroczystość gośćmi. 
    
W tym szczególnym dniu dostojnej jubilatce towarzyszyła najbliższa rodzina z całej Polski. Z życzeniami dla Pani Zofii Karpińskiej w dniu urodzin przybyli również - Burmistrz Ciechanowca oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, którzy z okazji wyjątkowego jubileuszu wręczyli jubilatce listy gratulacyjne od Premiera Rzeczypospolitej Polskiej i Wojewody Podlaskiego. W imieniu władz samorządowych gminy Ciechanowiec przekazany został również list gratulacyjny, pamiątkowa patera z życzeniami, bukiet kwiatów oraz kosz ze słodyczami. Uroczystość uświetnił występ zespołu rodzinnego z Aleksandrowa Kujawskiego. Wykonano pamiątkowe zdjęcia a wszyscy zgromadzeni goście tym razem zaśpiewali Pani Zofii „Dwieście lat” 

Zofia Karpińska urodziła się 8 czerwca 1907 roku we wsi Osnówka. Wyszła za mąż w 1928 roku, ślub odbył się w Perlejewie. Pani Zofia doczekała się już czterech pokoleń rodu Karpińskich – 11 dzieci, 25 wnucząt, 40 prawnucząt, 3 praprawnucząt. Rodzina jubilatki liczy obecnie 107 osób. 

Według Pani Zofii receptą na długowieczność jest przede wszystkim obcowanie z przyrodą, przebywanie na świeżym powietrzu i praca. Pani Zofia podkreśla, że przez całe swoje życie nie używała alkoholu, za to uwielbia słodycze i herbatę słodzoną ośmioma łyżeczkami cukru.


 
Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Zofii Karpińskiej z Wojtkowic


 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl