buy medication online
 
III Zajazd Wysokomazowiecki - Szlachty historia na żywo Drukuj
12.06.2007.

10 czerwca na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyła się już po raz trzeci impreza kulturalno – rozrywkowa z cyklu „Zajazd Wysokomazowiecki – Szlachty historia na żywo”. Celem przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Starostwo wysokomazowieckie i Muzeum Rolnictwa im. ks K. Kluka w Ciechanowcu jest zaprezentowanie tradycji, obyczajów i historii polskiego zaścianka szlacheckiego.

W tym roku znowu przenieśliśmy się w Złoty Wiek szlachty, zaprezentowano szereg ciekawych pokazów (m.in. fechtunku, mody, strzelania z broni palnej, tańców szlacheckich i dworskich), występów, konkursów dla publiczności oraz inscenizacji o charakterze historycznym. Główną atrakcją tegorocznego festynu był wymarsz wojsk ks. Janusza Radziwiłła na Kozaków z powstania Chmielnickiego. Pułk Kozaków Regestrowych z Kijowa zaprezentował tradycyjne stroje, broń, musztrę i stoczył walkę z polską szlachtą.

W przeddzień „Kozackiej Zasadzki”, czyli 9 czerwca odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Dziedzictwo Kulturowe Szlachty, a Turystyka” pod patronatem Starostwa Wysokomazowieckiego, poświęcona dziedzictwu kulturowemu szlachty białoruskiej, ukraińskiej i polskiej. W dyskusji wzięli udział naukowcy z całego kraju i z zagranicy.

Trzeci Zajazd Wysokomazowiecki zakończyła inscenizacja "Zemsty" Aleksandra hr. Fredry w wykonaniu teatru "Parabuch" z Warszawy.

 
III Zajazd Wysokomazowiecki – Szlachty historia na żywo


 

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card