Program
W czwartek na targu... Drukuj
15.06.2007.

 Przed nami lato. W świecie roślin jest to okres dojrzewających w słońcu nasion, warzyw i owoców. Czerwiec jest miesiącem, który szczególnie sprzyja ogrodnikom, dla których rozpoczyna się sezon zbiorów. Utrzymująca się ciepła i słoneczna pogoda przyspieszyła wegetację roślin. Na ciechanowieckim targowisku pojawiły się stoiska ze smacznymi i zdrowymi owocami oraz popularnymi w okresie letnim sadzonkami kwiatów i ozdobnych krzewów.

Na odbywającym się co tydzień w czwartek targu, największy ruch panuje tradycyjnie wśród stoisk z artykułami żywnościowymi. Dużą popularnością cieszą się owoce – różne odmiany jabłek od 1,20 zł/kg, truskawek oraz mandarynek w cenie od 3,50 zł/kg. Czereśnie można kupić już od 11 zł/kg, winogrona od 8 zł, banany od 4 zł/kg, arbuzy od 3zł/kg. Po owocach, najczęściej obleganymi były stoiska z warzywami. Ceny ziemniaków i cebuli kształtują się w przedziale 3,20 do 3,50 zł/kg, pomidorów i ogórków od 3,50 do 4,50 zł/kg, buraków od 2,50 do 3 zł/kg. Kapustę sprzedawano po 1 – 1,50 zł za sztukę, a kalafiory po 2 zł za sztukę.
   
Zainteresowaniem wśród właścicieli działek i ogródków domowych cieszą się stoiska z sadzonkami młodych roślin, kwiatów i drzewek ogrodowych. Rozsadę pelargonii można kupić już za 3 zł, szałwia i aksamitka kosztuje 1 zł, cynia 2 zł. Krzewy iglaste i ozdobne kosztują od 8 do 45 zł. Szeroki wybór sprzętu ogrodniczego z pewnością ułatwi pracę wszystkim miłośnikom ogrodów.


 
W czwartek na targu

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl