Program
Najlepsza w Rzeczpospolitej Drukuj
22.06.2007.

Zakończenie roku szkolnego klas VI w Radziszewie Starym miało w tym roku wyjątkowo uroczystą oprawę. Szkoła Podstawowa ze Radziszewa Starego została najlepszą szkołą sposród 13 191 szkół podstawowych w Polsce. Jej uczniowie: Karolina Boguszewska, Natalia Niemyjska, Tomasz Morawski, Piotr Olszewski, Wojciech Ołtarzewski i Paweł Porzeziński, uzyskali najwyższe w kraju wyniki z “egzaminu szóstoklasisty”.
   
Po podsumowaniu wyników okazało się, że średnia w szkole wyniosła 39,5 pkt. Osiągnięcie uczniów ze Starego Radziszewa jest tym bardziej cenne, że średnia w kraju to 26,6 pkt. Przy podziale szkół ze względu na lokalizację, najwiekszą średnią – 28,1 pkt, uzyskali uczniowie szkół w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców a średnia szkół wiejskich wyniosła 25,6 pkt.

Dyrektor szkoły Elżbieta Komarowska, podkreśliła w swoim wystąpieniu, że na tegoroczny sukces złożyło się bardzo wiele czynników – wieloletnia, wytrwała praca nauczycieli, ambicja, chęć do pracy i zaangażowanie uczniów oraz pomoc i wsparcie ze strony rodziców.

Wysiłek i pracowitość szóstoklasistów, ich zaangażowanie w życie szkoły, uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych i reprezentowanie szkoły na zewnątrz, zostały nagrodzone nie tylko doskonałymi świadectwami – pięcioro z nich ukończyło szkołę ze średnią równą lub wyższą niż 5,0, ale także dyplomami i upominkami, które wręczyli im wicekurator Podlaskiego Kuratorium Oświaty w Białymstoku Grażyna Ewa Wiśniewska, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko oraz dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Radziszewie Starym. 

Dzieci po złożeniu “ślubowania absolwenta” pożegnały się ze szkołą przedstawiając montaż słowno-muzyczny podsumowujący wszystkie lata nauki i wręczając kwiaty nauczycielom. Także uczniowie młodszych klas przygotowali część artystyczną i pożegnalne upominki dla starszych kolegów.

 

 
Najlepsza w Rzeczpospolitej

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl