Przedszkole w Ciechanowcu Drukuj

PrzedszkolePrzedszkole w Ciechanowcu powstało w roku 1947. Placówka mieściła się w kilku miejscach, a od 1988 r. działa w budynku przy ulicy Mickiewicza. Organem prowadzącym jest Rada Miejska w Ciechanowcu, nadzór pedagogiczny sprawuje Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Praca wychowawczo-dydaktyczna planowana jest zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Realizowane programy to: ”ABC...Program wychowania przedszkolnego XXI wieku” oraz liczne programy autorskie.

Do przedszkola uczęszcza obecnie 54 dzieci (dane 2016 r.), które bawią się w grupie 3-latków i w dwóch grupach 4-latków. Dodatkowe zajęcia jakie odbywają się w przedszkolu to: religia, plastyka, rytmika, język angielski, a także zajęcia recytatorskie i zajęcia z logopedą. Raz w miesiącu odbywają się przedstawienia teatralne dla dzieci.

Przedszkole nawiązało stałą współpracę z logopedą (badania specjalistyczne, zajęcia z dziećmi wymagającymi pomocy, zajęcia otwarte dla nauczycieli). Także Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika, Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka, Policja, Straż Pożarna, Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Myśliwski “Rogacz” i Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu są stałymi partnerami Przedszkola.

Przedszkolaki uczestniczą w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i innych imprezach organizowanych na tereni gminy Ciechanowiec i powitu wysokomazowieckiego.

Przedszkole
ul. Mickiewicza 29 a
18-230 Ciechanowiec
tel. 86 277 13 25
www.przedszkole.ciechanowiec.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku od 7:00 do 16:00

Przedszkole

 
następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl