Program
Wakacje z angielskim Drukuj
02.07.2007.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu trwa bezpłatna nauka języka angielskiego. Zajęcia odbywają się codziennie od godziny 10:00 w sali nr 34. Przeznaczone są dla wszystkich chętnych uczniów z Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Naukę w ciekawy i urozmaicony sposób prowadzą studenci z Uniwersytetu Harvarda w Stanach Zjednoczonych.
   
Uczniowie biorą czynny udział w zajęciach – prowadzą konwersację, wypełniają testy, rozwiązują ćwiczenia i zadania. Zajęcia dają możliwość kształcenia sprawności z zakresu wymowy i akcentu. Przy okazji można wzbogacić słownictwo i utrwalić zagadnienia gramatyczne. Praca z tekstem uczy poprawnej stylistyki, umożliwia naukę nowych zwrotów i wyrażeń. Zajęcia łączą elementy zabawy i nauki stanowiąc jednocześnie świetny sposób na konstruktywne i aktywne wykorzystanie wakacyjnego czasu.

Wakacyjna nauka języka angielskiego w ZSOiZ w Ciechanowcu prowadzona jest w ramach projektu „Wakacje z angielskim 2007” organizowanego pod patronatem WorldTeach – bezprofitowej i pozarządowej organizacji, której działalność koncentruje się na propagowaniu edukacji i wymiany kulturowej. WorldTeach funkcjonuje w ramach Instytutu ds. Rozwoju Międzynarodowego przy renomowanym Uniwersytecie Harvarda w USA. Celem programu „Wakacje z angielskim 2007” jest rozpowszechnianie nauki języka angielskiego, przybliżanie kultury amerykańskiej i rozwijanie wśród uczniów kompetencji międzykulturowych.

Organizacja oferuje każdej szkole wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych nauczających języka angielskiego przez okres wakacyjny. Wolontariusze WorldTeach wspomagają edukację na wszystkich poziomach – od podstawowego do edukacji na szczeblu uniwersyteckim. Przechodzą szkolenie adaptacyjne oraz opiekę wykwalifikowanej kadry.

W Ciechanowcu, pierwsza wolontariuszka rozpoczęła zajęcia 26 czerwca. W połowie programu, 20 lipca, dołączy druga i obydwie będą prowadziły bezpłatne lekcje języka angielskiego do 10 sierpnia.

Tegoroczny program WorldTeach „Wakacje z angielskim 2007” prowadzony jest z inicjatywy Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko.
 
Wakacje z angielskim

Wakacje z angielskim

Wakacje z angielskim

 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl