Program
Otwarcie Świetlicy Organizacji Społecznych w Ciechanowcu Drukuj
11.07.2007.

W Ciechanowcu odbyło się otwarcie Świetlicy Organizacji Społecznych, która rozpoczęła swoją działalność w budynku Przedszkola przy ul. Mickiewicza 29 a. Pomysł urządzenia świetlicy w wolnych pomieszczeniach jest odpowiedzią na zwiększającą się liczbę powstających na terenie gminy Ciechanowiec organizacji non-profit oraz społecznych organizacji pozarządowych.
   
Remont oraz zaadaptowanie pomieszczeń na potrzeby świetlicy przeprowadzony został z funduszy Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu. Świetlica posiada osobne wejście od podwórza, dużą salę z zapleczem łazienkowym oraz szatnię. W przyszłości planowane jest zorganizowanie w świetlicy bezpłatnego punktu konsultacyjnego, w którym pomocy osobom potrzebujących będą udzielać specjaliści.

W uroczystym otwarciu Świetlicy Organizacji Społecznych uczestniczyli: Burmistrz Ciechanowca, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, dyrektorzy ośrodków kultury, przedsiębiorcy. Obecni byli także członkowie Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dyrektorzy Ośrodków Pomocy Społecznej z Ciechanowca i Bogut, kierownik Posterunku Policji w Ciechanowcu oraz grupa samopomocowa z Siemiatycz.

Świetlica Organizacji Społecznych w Ciechanowcu będzie miejscem spotkań dla osób potrzebujących pomocy i grup samopomocowych osób uzależnionych. Z pomieszczeń będą mogły korzystać wszystkie organizacje pozarządowe, których aktywność wpisuje się szeroko rozumianą pomoc społeczną w dziedzinie ochrony zdrowia, podejmowania działalności profilaktycznej oraz działania na rzecz dobra publicznego. 
 
Otwarcie Świetlicy Organizacji Społecznych w Ciechanowcu
 
Otwarcie Świetlicy Organizacji Społecznych w Ciechanowcu
 
Otwarcie Świetlicy Organizacji Społecznych w Ciechanowcu
 
Otwarcie Świetlicy Organizacji Społecznych w Ciechanowcu

 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl