Likwidacja dzikiego wysypiska w Tworkowicach Drukuj
24.07.2007.

Urząd Miejski w Ciechanowcu rozpoczął akcję likwidowania dzikich wysypisk na terenie naszej gminy. Jako pierwsze likwidacji uległo jedno z największych wysypisk we wsi Tworkowice.

Pierwszego dnia dokonana została selekcja – ze zwałów różnorodnych śmieci wybrane zostały butelki i opakowania z tworzyw sztucznych (głównie opakowania foliowe kiszonek i nawozów sztucznych) podlegających przetworzeniu. Likwidacja trwała pięć dni, w czasie których wywieziono 157 080 kg śmieci, co kosztowało prawie 14 tys. zł.
   
Niestety, już następnego dnia, mimo tablic zabraniających wyrzucania śmieci w tym miejscu, na wysprzątanym placu pojawiły się nowe worki ze śmieciami. Brak kultury, dbałości o czystość środowiska i zwyczajne wygodnictwo, skutkuje tym, że nasze lasy są nieustannie zaśmiecane i wszyscy ponosimy koszty związane ze sprzątaniem tego bałaganu. 

Apelujemy o zachowania zgodne z normami współżycia społecznego – nie narażajmy innych na obcowanie z naszymi śmieciami, nie degradujmy środowiska substancjami zanieczyszczającymi glebę, wody gruntowe i powietrze, dbajmy o estetyczny wygląd krajobrazu.

 
Likwidacja dzikiego wysypiska w Tworkowicach

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl