Program
III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj
31.07.2007.

W ostatnią niedzielę, 29 lipca w Ciechanowcu odbyły się III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Impreza rozpoczęła się nabożeństwem w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, po którym ksiądz prałat Kazimierz Siekierko dokonał poświęcenia środków lokomocji - mechanicznych i niemechanicznych. W takt marszy granych przez Orkiestrę Dętą Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wszyscy zgromadzeni goście, hodowcy i miłośnicy koni udali się na teren zawodów przy stacji paliw Orlen - Tomex.
   
III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, po salwach armatnich Bractw Kurkowych z Warszawy i Płocka, uroczyście otworzył Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: singli i zaprzęgów parokonnych. Wystartowało pięć zaprzęgów jednokonnych – I miejsce zajął Tadeusz Koleśnik z Białegostoku na koniu Poznań (2,3 min.), II miejsce – Elwira Jakubiak na koniu Grad (2,48 min.), III miejsce – Stanisław Moczulski na koniu Apar (3,93 min.). Wśród siedmiu startujących zaprzęgów parokonnych na III miejscu zakończył zawody Stanisław Tymiński z zaprzęgiem koni Burza i Błyskawica (2,38 min.), II miejsce zajął Grzegorz Dobrogowski z zaprzęgiem koni Szaba i Szona (2,29 min.). Władysław Żero z Popław z zaprzęgiem kucyków Maniek i Ludwik (2,2 min.) powtórzył swój ubiegłoroczny sukces i zajął I miejsce, a nagrodę publiczności otrzymał Józef Kryński, który powoził zaprzęgiem klaczy Pszczółka i Osa.

Organizatorzy zapewnili także wiele innych atrakcji - można było skorzystać z przejażdżki bryczką, powozem lub pojazdem terenowym (quadem).

Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie, wziąć udział w konkursach, przejechać się na kucyku lub pobawić w kuli sferycznej. Podczas całej imprezy podziwiano dopasowanie koni, uprzęży oraz liberię powożących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy Stowarzyszenia Sportowo-Jeździeckigo im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa oraz pokazy woltyżerki i tresury koni w wykonaniu Klubu Jeździeckiego „Karino” z Łomży.

Imprezę uświetniły też występy Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, Zespołu Ludowego “Kalina” z Żurobic, zespołu “Format” i innych. “Letnie Tańce pod Podlaskim Firmamentem” i pokaz fajerwerków zakończyły imprezę.

III Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl