Warsztaty Muzyczne 2007 Drukuj
07.02.2007.

W czasie ferii, od 29 stycznia do 2 lutego 2007 roku, odbywały się w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu warsztaty muzyczne prowadzone przez Krzysztofa Witkowskiego – dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego z Zambrowa, w których uczestniczyli członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
   
W czasie warsztatów były prowadzone wykłady z zakresu podstaw gry na instrumentach dętych blaszanych i drewnianych. Odbywały się zajęcia z artykulacji i dynamiki, prowadzone indywidualnie i w sekcjach. Na próbach całej orkiestry uczono się nowych utworów: „One moment in time” A. Hammond'a i “Monterey” K. L. Kong'a.
   
Na zajęciach zaprezentowano także materiał filmowy z przeglądów zawodowych orkiestr dętych z Europy i pokazy najlepszych młodzieżowych orkiestr dętych z USA. W czwartek odbył się pokaz żonglowania buławą w wykonaniu tamburmajorki Magdaleny Witkowskiej.
   
Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wykonali utwory, których uczyli się w trakcie zajęć.
   
W czasie ferii były realizowane w COKiS także inne zaplanowane zajęcia teatralne, plastyczne i sportowe oraz odbywały się próby zespołu “Dzieci Ciechanowca” prowadzone przez Mirosława Szymańskiego, kierownika i choreografa Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Skowronki” z Brańska.
 
Warsztaty Muzyczne 2007


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl