Puchar Ciechanowca po ośmiu latach trafił na prawą stronę Nurca Drukuj
16.08.2007.

Tradycyjnie już 15 sierpnia był w naszym mieście dniem rozgrywek piłkarskich organizowanych przez Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu. Ze względu na dużą liczbę chętnych do gry w derbach Ciechanowca, zostały rozegrane dwa mecze w różnych kategoriach wiekowych – do lat 30 i powyżej 30 lat. Przez osiem lat puchar zdobywali zawodnicy “Ciarkunów”, lecz w tym roku reprezentacja “Mazurów” wygrała w obu kategoriach wiekowych.

Derby Ciechanowca rozpoczęły się meczem w kategorii do lat 30. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo, ale w drugiej porozumienie zawodników było już lepsze i padły 3 bramki. Pierwszą bramkę dla drużyny “Mazurów” strzelił Mariusz Gieros, drugą Rafał Łopaciuk, a na kilka minut przed końcem meczu honorową bramkę dla “Ciarkunów” zdobył Maciej Karyga.

W meczu starszych drużyn bardzo szybko padła pierwsza bramka strzelona przez Bogdana Michalczuka, dająca sensacyjne prowadzenie reprezentacji “prawej strony” Ciechanowca. Drugiego gola zdobył Tomasz Dybowski i drużyna “Mazurów” zeszła na przerwę prowadząc 2 : 0. Po przerwie zawodnicy “Ciarkunów” ruszyli do odrabiania strat, ale “Mazurzy” zagrali z kontry i Tomasz Dybowski, zdobywając swoją drugą bramkę, ustalił wynik meczu na 3 : 0.

W czasie przerwy w meczu seniorów, najmłodsi mieszkańcy Ciechanowca popisywali się opanowaniem piłki i umiejętnością strzelania bramek. Zaprezentowali się tak dobrze, że Burmistrz Ciechanowca, podsumowując derby i wręczając puchary seniorom, powiedział, że planuje rozszerzenie rozgrywek o mecz najmłodszych piłkarzy.