60-lecie Koła Łowieckiego "Rogacz" Drukuj
17.08.2007.

Na Strzelnicy Myśliwskiej odbyły się 15 sierpnia 2007 roku uroczyste obchody 60-lecia Koła Łowieckiego “Rogacz” w Ciechanowcu. Kapelan myśliwych i leśników Diecezji Drohiczyńskiej ks. Józef Poskrobko odprawił mszę polową oraz poświęcił strzelnicę i kamień upamiętniający rocznicę.
   
Uroczystości , na których obecne były władze Powiatu Wysokomazowieckiego i Gminy Ciechanowiec, wójtowie i sołtysi z gmin, na tereny których rozciąga się działalność Koła Łowieckiego „Rogacz” oraz przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego z Łomży, były okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Najwyższym odznaczeniem łowieckim „Złom” został odznaczony Henryk Ptasznik, Złoty Medal Zasługi Łowieckiej otrzymał Henryk Krasiejko, Brązowe Medale Zasługi Łowieckiej: Jan Netter, Stanisław Radziszewski i Henryk Jurzczak, Odznakę za Zasługi dla Łowiectwa Stanisław Łapiak, a 25 myśliwym wręczono dyplomy za wkład pracy w wypełnianie ustawowych obowiązków Koła.

Charakter wydarzeń rozgrywających się na strzelnicy podkreślała muzyka w wykonaniu „Koła sygnalistów myśliwskich” przy Zespole Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży oraz „ Zespół Muzyki Par Force” przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.

Po części oficjalnej goście mogli obejrzeć pokaz strzelecki przygotowany przez członków Koła Łowieckiego „Rogacz”, obejrzeć Kronikę Koła, a w czasie „myśliwskiego pikniku”, posłuchać myśliwskich wspomnień i opowieści.

60-lecie Koła Łowieckiego “Rogacz”


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl