Chory bocian trafił do Akcent-Zoo w Białymstoku Drukuj
23.08.2007.

Podlaskie bociany szykują się do wylotu na zimowiska. Zazwyczaj młode, tegoroczne odlatują jako pierwsze, bez pomocy rodziców pokonując trasę na zimowiska - drogę przelotu mają zakodowaną w genach. Polskie bociany zaliczane są do populacji wschodnioeuropejskiej, która do Afryki udaje się trasą prowadzącą nad Bosforem i Turcją oraz Izraelem.
   
Jeden z młodych bocianów został znaleziony przez pracowników Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych “Fare” przy Stacji Wodociągów w Ciechanowcu. Ptak był brudny i tak osowiały, że dał się bez trudu złapać i nie protestował w czasie podróży do Akcent-Zoo w Białymstoku.

Lekarz weterynarii w czasie badania stwierdził, że bocian ma zapchane nieczystościami gardło i dziób oraz poraniony język. Prawdopodobnie ptak wpadł do zbiornika z gnojówką czy szlamem. Jego przygoda zakończy się przymusowym zimowaniem w Białymstoku, bo bocian jest osłabiony, odwodniony i nie chce samodzielnie jeść. Jest karmiony przez pracowników Akcent-Zoo, ale zanim wróci do dobrej formy, będzie już za późno by mógł w tym roku odlecieć.

Chory bocian trafił do Akcent-Zoo w Białymstoku

Chory bocian trafił do Akcent-Zoo w Białymstoku


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl