Zakończono modernizację budynku Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej w Winnie-Poświętnej Drukuj
23.08.2007.

W ubiegłym roku zostało podpisane porozumienie trójstronne „Winna z tradycją w przyszłość 2006-2009”. Sygnatariusze umowy: Gmina Ciechanowiec, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Winnie-Poświętnej i Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, określili działania, które trzeba podjąć by poprawić warunki życia mieszkańców Ziemi Wińskiej. W porozumieniu zawarto plany modernizacji dróg gminnych, poprawę bezpieczeństwa drogi powiatowej (poprzez budowę parkingu, chodników oraz wyznaczenie przejść dla pieszych przy kościele parafialnym), remont strażnicy i zakup wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnie-Poświętnej oraz utworzenie Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej w celu aktywizacji społeczności, rozwoju oświaty i kultury, wzmacniania więzi lokalnej, a w szczególności kształtowania pozytywnych postaw dzieci i młodzieży.
   
Na potrzeby Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej Parafia pw. św. Doroty użyczyła Gminie Ciechanowiec zabytkowy drewniany budynek parafialny. Po wykonaniu dokumentacji, przystąpiono w kwietniu do modernizacji budynku – między innymi wymieniono stolarkę budowlaną, ocieplono i oszalowano elewację, położono posadzki, zamontowano kominek, wykonano przyłącze wodociągowe i przydomową oczyszczalnię ścieków, utwardzono plac i ogrodzono działkę. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 450 tys. złotych, z czego 251 tys. to dofinansowanie z Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, w ramach działania 2.3 „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego”.

Odbioru technicznego ukończonych prac dokonano 20 sierpnia 2007 roku. Siedziba Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej w Winnie-Poświętnej jest więc gotowa, natomiast kształt działalności będzie zależał od mieszkańców wińskiej parafii, ich pomysłowości w artykułowaniu potrzeb i aktywności w pracach na rzecz lokalnej społeczności.Zakończono modernizację budynku Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej w Winnie-Poświętnej


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl