I Regaty Kajakowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
27.08.2007.

26 sierpnia, na wodach Zalewu w Ciechanowcu odbyły się I Regaty Kajakowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach – jedynek i dwójek mieszanych. Pogoda dopisała. Było słonecznie i ciepło, chociaż momentami zawodnicy musieli zmagać się ze zmiennym wiatrem.
   
Regaty już od samego początku obfitowały w wiele emocji. Zawodnicy deklarowali chęć walki i wolę zwycięstwa. Rywalizację rozpoczął wyścig „jedynek”. Indywidualne zmagania wyłoniły trzech najlepszych, którzy walczyli o pierwsze miejsce. W finale jako pierwszy linię mety przekroczył Krzysztof Górkowski, jednak na pierwszej prostej nieprzepisowo ominął boję z prawej strony, za co otrzymał punkty karne w postaci pięciu sekund doliczonego czasu, i w rezultacie zajął II miejsce. Tym samym I miejsce w kategorii „jedynek” zdobył drugi na mecie Artur Szymoniak. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Górkowski. 

W kategorii „dwójek mieszanych” o zwycięstwie decydowała przede wszystkim umiejętność współpracy załogi. Najlepiej zgranym zespołem okazała się para Anna Lizio i Jakub Kokoszko, która w finałowej rozgrywce przepłynęła linię mety z najlepszym czasem. Na II miejscu uplasowała się para Arleta Kubaczyk i Krzysztof Marzęta, a na III miejscu Ewa Popławska i Paweł Górkowski.

Puchary wręczył zwycięzcom Burmistrz Ciechanowca – Mirosław Reczko. Organizatorem I Regat Kajakowych o Puchar Burmistrza Ciechanowca był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.I Regaty Kajakowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl