Program
"Bliżej siebie" - spotkanie młodzieży polsko-izraelskiej Drukuj
05.10.2007.

W Ciechanowcu, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im.Jarosława Iwaszkiewicza gościła 50 osobowa grupa młodzieży z Izraela. Spotkanie z młodzieżą ZSOiZ odbyło się w ramach wspólnie realizowanego projektu „Bliżej siebie”.
   
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. Burmistrz Ciechanowca podkreślił szczególne znaczenie tego wydarzenia oraz fakt, iż jest to pierwsza wizyta młodzieży z Izraela w Ciechanowcu.
   
W miłą i przyjazną atmosferę wprowadziły gości oraz gospodarzy przygotowane prezentacje. Młodzież z Izraela zaprezentowała m.in. zwyczaje związane z obchodami święta powitania nowego roku, a ich rówieśnicy ze szkoły w Ciechanowcu w strojach szlacheckich wykonali poloneza, czyli tradycyjny polski taniec.
   
Okazją do bliższego poznania wspólnej historii była rozmowa z Panią Janiną Żero i Jadwigą Siekierko. Uhonorowane przez Izrael tytułem i medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” opowiadały o losach Polaków i Żydów w trudnym okresie II wojny światowej.
   
W programie wizyty znalazło się również zwiedzanie znajdującej się w Ciechanowcu synagogi, we wnętrzu której zawieszona została pamiątkowa tablica.
   
Przyjazd młodzieży izraelskiej do Polski jest częścią programu edukacyjnego, realizowanego w wielu krajach i szkołach. Program ten obejmuje ukazanie młodzieży kulturowego i duchowego bogactwa żydowskiego życia w Polsce przed Holocaustem oraz pozytywnych i negatywnych aspektów stosunków polsko-żydowskich.


 „Bliżej siebie” – spotkanie młodzieży polsko-izraelskiej


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl