Program
Drużyna Stowarzyszenia "Dobra Wola" wystartowała w Tataspartakiadzie Drukuj
18.10.2007.

Członkowie Stowarzyszenia „Dobra Wola” z Ciechanowca wzięli udział w II Tataspartakiadzie w Łazach czyli w pikniku sportowo-rodzinnym adresowanym do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Pomysłodawcą i organizatorem Tataspartakiady było Stowarzyszenie „Dobra Wola” z Lesznowoli, a współorganizatormi Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Gminny Ośrodek Sportu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.
   
W II Tataspartakiadzie wzięło udział 12 drużyn wystawionych przez: Zespół Szkół w Centrum Rehabilitacji w Konstancinie Jeziornej, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piaseczna, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Warki, Dom Pomocy Społecznej z Konstancina Jeziornej, Zespół Szkół Specjalnych z ul. Bełskiej w Warszawie, Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Konstancinie Jeziornej, Zespół Szkół Specjalnych Pęchery - Łbiska, Przedszkole Specjalne nr 213 z Warszawy, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Piaseczna, Stowarzyszenie „Dobra Wola” z Lesznowoli, Stowarzyszenie „Dobra Wola” z Błonia oraz oczywiście Stowarzyszenie „Dobra Wola” z Ciechanowca.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik i prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” Jacek Zalewski, po czym nastąpiła rywalizacja między przybyłymi drużynami. Niepełnosprawni pokonywali własne słabości, bawili się i walczyli o zwycięstwo biegając z balonikiem lub z woreczkiem na głowie, rzucając piłką do kosza lub woreczkami do celu, strzelając bramki i strącając „kręgle” z butelek. Zawody sportowe przeplatane były pokazami cyrkowców i iluzjonistów, zabawami z psami – terapeutami i wizytami w bufecie.
 
Ogromne zaangażowanie i entuzjazm z jakim zawodnicy pokonywali wyznaczone zadania został doceniony przez organizatorów – wszyscy uczestnicy zostali uznani zwycięzcami i wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.


Drużyna Stowarzyszenia „Dobra Wola” z Ciechanowca wystartowała w Tataspartakiadzie


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl