Zarybianie Nurca Drukuj
08.11.2007.

Zagospodarowanie wód należy do podstawowych, statutowych zakresów działania okręgu wędkarskiego. Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego, do którego należy Koło Wędkarskie “Jazgarz” z Ciechanowca corocznie przeprowadza akcje zarybiania. Nurzec będzie zarybiany narybkiem ryb szlachetnych przez najbliższe 15 lat. W tym roku przeznaczono na to 42 tys. zł.
   
Latem i jesienią wypuszczono do Nurca ponad 600 kg narybku (czyli ryb w pierwszym roku życia) i kroczka (czyli ryb w drugim roku życia). W czerwcu zasilono Nurzec narybkiem sandacza i węgorza, natomiast jesienią narybkiem bolenia, brzany, klenia, świnki i szczupaka oraz kroczkiem karpia, jazia i suma.

Ostatnia w tym roku akcja zarybiania odbyła się 6 listopada. Działacze Okręgu Mazowieckiego PZW z Warszawy, którzy przywieźli ryby, oraz działacze Koła Wędkarskiego “Jazgarz” wypuścili do Nurca kroczka jazia i suma. Teraz Społeczna Straż Rybacka działająca przy ciechanowieckim Kole Wędkarskim będzie starała się ustrzec nowy narybek przed kłusownikami i zanieczyszczeniami.


Zarybianie Nurca


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl