Program
Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu Drukuj
13.11.2007.

  „…Bez odniesienia do historii lokalnej, historii naszych najbliższych przodków, historia narodowa staje się odległa i co najgorsze - obojętna…” - powiedział w swoim wystąpieniu Burmistrz Ciechanowca. By przybliżyć tę najbliższą historię naszym mieszkańcom, uroczystości odbywały się przy grobie żołnierzy 29 Pułku Artylerii Lekkiej, którzy polegli w 1939 roku broniąc Ciechanowca. W czasie Apelu Poległych przywołano wszystkich, którzy walczyli o wolność Ciechanowca na przestrzeni wieków – powstańców, legionistów, żołnierzy wojska polskiego i mieszkańców naszego miasta - rozstrzelanych, wywiezionych i zamęczonych w obozach. 

Społeczeństwo naszego miasta aktywnie włączyło się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież przygotowała akademię pt. „To Polska właśnie”, którą pokazała gościom zgromadzonym w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Pochód uczestników uroczystości prowadzony przez Orkiestrę Dętą COKiS przemaszerował do kaplicy pw. NMP z Fatimy na mszę św. w intencji Ojczyzny. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe: Gminy i Miasta Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika, Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Ochotniczej Straży Pożarnej, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Kompania Honorowa wystawiona wspólnie przez Jednostkę Wojskową w Plewkach, Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem i Ochotniczą Straż Pożarną z Ciechanowca, a także radni Rady Miejskiej i Rady Powiatowej, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych „Fare”, Koła Wędkarskiego „Jazgarz”, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, ciechanowieckiego Oddziału Banku BPH, Spółdzielni Mieszkaniowej.
   
Delegacje ciechanowieckich instytucji i organizacji społecznych złożyły wieńce na grobie żołnierzy z 29 PAL, przy którym wartę zaciągnęli żołnierze Wojska Polskiego. W uroczystościach wzięła udział, wraz ze swoją rodziną, córka szeregowego Jana Babynki – jednego z żołnierzy pochowanych w tym grobie.

        Więcej zdjęć...       

Narodowe Święto Niepodległości w Ciechanowcu


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl