11 listopada w Łempicach Drukuj
15.11.2007.

Zgodnie z wieloletnią tradycją 11 listopada 2007 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łempicach w kaplicy pw. M. B. Częstochowskiej w Łempicach przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany na Święto Niepodległości. Akademia przypomniała ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski oraz opowiadała o odwadze i poświęceniu wielu pokoleń Polaków.
   
Program uroczystości przyczynił się do budzenia uczuć patriotycznych wśród najmłodszego pokolenia, szacunku dla tradycji narodowej oraz pogłębiania zainteresowań przeszłością Polski.
   
Występ swoją treścią wzruszył wszystkich widzów, zwłaszcza tych należących do najstarszego pokolenia, którzy nie zapomnieli o walkach i zmaganiach rodaków walczących o wolność Ojczyzny. Inscenizacja przywołała wiele wspomnień i wzruszeń, wiele osób włączyło się do wspólnego śpiewu pieśni takich jak „Legiony” czy „Wojenko, wojenko...”. 

Występ jak zawsze został przyjęty z życzliwością i zainteresowaniem ze strony księży oraz mieszkańców Łempic i okolicznych miejscowości. Występujący uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

                                                                          

Szkoła Podstawowa
w Łempicach


11 listopada w Łempicach 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl