Magia Radia w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu Drukuj
29.11.2007.

 „Radio jest rzeczą magiczną” tymi słowami Mirosław Bielawski Prezes Zarządu Radia Białystok otworzył wystawę „Magia Radia” w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Zwiedzając ekspozycję nie sposób nie zgodzić się z tymi słowami. Kilkadziesiąt radioodbiorników, m.in. przedwojenny Telefunken, który przetrwał wojnę zakopany w ogrodzie, polski Detefon produkowany przed II wojną światową, pierwsze radia Philipsa, odbiorniki Aga i Elektrit ustawione na drewniany stołach i komodach okrytych koronkowymi serwetkami oraz odtwarzane nagrania radiowe sprzed lat ukazują ducha dawnych czasów.
   
Wystawa „Magia Radia” to nie tylko okazja do obejrzenia starych radioodbiorników, radiomagnetofonów i radioli, to także znakomita okazja do zapoznania się z ich historią i wpływem na ludzi, zaobserwowania jak zmieniało się wzornictwo i technika. Większość zaprezentowanych radioodbiorników nie działa, te które są sprawne można włączyć, ustawić częstotliwość i posłuchać brzmienia radia. 

Radio Białystok zbierało stare przedmioty w ramach akcji "Podaruj nam trochę historii" z okazji 80-lecia polskiej radiofonii. To dzięki ofiarodawcom, którzy bezpłatnie przekazują Radiu Białystok nieużywane już przedmioty powstała ta wspaniała kolekcja. Kustosz wystawy z ramienia Polskiego Radia Białystok Gabriela Walczak zaapelowała, aby zamiast wyrzucać stare odbiorniki na śmietnik przynosić je do Radia Białystok, a w czasie trwania wystawy do Muzeum Rolnictwa. 
 
Wystawę „Magia radia” oglądać można do maja 2008 roku.

Więcej zdjęć...


Magia Radia w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl