Program
Próbna matura w ZSOiZ w Ciechanowcu Drukuj
07.12.2007.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu bierze udział w próbnej maturze zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą" i Wydawnictwo Pedagogiczne "Operon". 152 uczniów z czterech klas III Liceum Ogólnokształcącego oraz jednej klasy IV Technikum Ochrony Środowiska rozpoczęło sprawdzian od egzaminu z języka polskiego, wczoraj zmierzyli się z językiem obcym, dzisiaj piszą maturę z wybranego przedmiotu.
   
Testy próbne przygotowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne “Operon” mają taką samą strukturę jak maturalne i są w pewien sposób standardowe, bo chodzi o sprawdzenie wiedzy i umiejętności, a nie o zaskakiwanie ucznia. Próba daje szansę na poznanie procedur, nauczenie się dokładnego czytania poleceń i przygotowanie się do prawdziwego egzaminu – nad arkuszem z pytaniami można posiedzieć tylko określoną ilość czasu i rozplanowanie tego czasu na poszczególne zadania to najważniejsza rzecz, którą można przećwiczyć na próbnej maturze.
   
Uczniowie ZSOiZ będą uczestniczyć także w oficjalnej próbnej maturze zaplanowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na marzec, ale dyrekcja ZSOiZ w Ciechanowcu zdecydowała się przystąpić do tej jesiennej próbnej matury także z tego względu, że pozwala ona zorientować się uczniom czy dobrze wybrali przedmiot i poziom na jakim chcą go zdawać. Deklaracje o wybranych przedmiotach trzeba złożyć do 7 lutego 2008.

Próbna matura w ZSOiZ w Ciechanowcu

Próbna matura w ZSOiZ w Ciechanowcu

Próbna matura w ZSOiZ w Ciechanowcu

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl