Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu Drukuj
07.12.2007.

W ramach I etapu Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Ciechanowcu odwiedził Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA. W przedstawieniach zaprezentowano uczniom jakie zagrożenia niesie ze sobą przemoc rówieśnicza, stosowanie używek, Internet oraz granie w gry komputerowe. Grupa Inspiracja uczyła dzieci i młodzież zachowań asertywnych, w jakich wypadkach szukać pomocy u rodziny, nauczycieli i przyjaciół oraz jak zachować się w trudnych sytuacjach. 

W Szkole Podstawowej zaprezentowano dwa przedstawienia. Pierwsze dla klas 0-III zatytułowane „W krainie bajtów” będące satyryczną opowieścią o dziecku, które uzależnione było od gier komputerowych, Internetu i telewizji. Pewnego dnia, w wyniku wielu zdarzeń, nauczyło się jak właściwie i bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu, jak poradzić sobie z przejawami agresji wśród rówieśników i nie przejmować negatywnych wzorców osobowych. 
 
Klasy IV-VI obejrzały spektakl „Pętla zdarzeń” poruszający problem agresji rówieśniczej. Jest to historia o przemocy fizycznej i psychicznej w szkole prowadzącej do tragedii. Aktorzy zademonstrowali jak neutralizować przemoc na różne sposoby, między innymi poprzez rozwijanie poczucia empatii. Starali się przekazać uczniom jak rozwiązywać konflikty i opierać się naciskom ze strony otoczenia, wskazać gdzie szukać pomocy i jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara.
   
W Gimnazjum uczniom klas III zaprezentowano spektakl "Właściwy wybór" opowiadającej o chłopcu, który sięga po alkohol oraz narkotyki. Efektem są problemy z nauką, zerwanie więzi z rodzicami i przyjaciółmi oraz zobojętnienie na dotychczasowe pasje. Aktorzy zaprezentowali młodzieży jak odrzucać ryzykowne propozycje, dokonywać właściwego wyboru oraz jakie zgubne skutki niesie za sobą nadużywanie alkoholu i narkotyków.
   
Aktorzy występujący na scenie to osoby przeszkolone przez Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień, dzięki czemu wiedzą jak prowadzić rozmowę z młodymi ludźmi na tzw. "trudne tematy". Programy zostały napisane przez pedagogów i psychologów, a scenariusze teatralne poddane były ich ocenie.
   
Kolejny etap Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii zostanie przeprowadzony w formie spotkania z przedstawicielem białostockiego oddziału Stowarzyszenia Monar. „Mamy nadzieję, że na spotkanie przyjdzie duże grono mieszkańców gminy Ciechanowiec” – powiedziała Marta Kuźmińska gminny koordynator ds. przeciwdziałania narkomanii.
   
O terminie spotkania poinformujemy na Miejskim Portalu Internetowym.

Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu

Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu

Krakowski Impresariat Artystyczny INSPIRACJA w Ciechanowcu

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl