Święty Mikołaj z prezentami u przedszkolaków Drukuj
07.12.2007.

„Polem srebrzystym, polem zimowym, wędruje orszak mikołajowy. Najpierw Aniołki idą parami. Niosą koszyczki. Z czym? Z prezentami!” tymi słowami i piosenką „Mikołaju” przedszkolaki powitały Świętego Mikołaja. Ten, cały rok oczekiwany, brodaty gość przybył do naszego przedszkola z workami pełnymi prezentów, co świadczyło o tym, że przedszkolaki były bardzo grzeczne w tym roku.
   
Święty Mikołaj prosił do siebie dzieci i starym zwyczajem sadzał sobie na kolanie. Pierwsze w kolejności były trzylatki, następnie czterolatki i pięciolatki. Niektóre maluchy w zamian za prezent całowały Mikołaja w srebrzystą brodę, inne przytulały się do niego. Jednak każdy przedszkolak schodził z kolan z promiennym uśmiechem na twarzy i z prezentem w rączkach.
   
Dzieci ładnie podziękowały Mikołajowi za to, że o nich nie zapomniał oraz za otrzymane prezenty. Obiecały również, że będą grzeczne przez cały rok – te słowa szczególnie ucieszyły rodziców znajdujących się na sali. Mikołaj odwiedzi przedszkole za 12 miesięcy wtedy też będziemy mogli sprawdzić czy dzieci dotrzymały obietnicy i czy z worka nie wystaje żadna rózga.

Święty Mikołaj z prezentami u przedszkolaków

Święty Mikołaj z prezentami u przedszkolaków

Święty Mikołaj z prezentami u przedszkolaków

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl