Walne zebranie OSP Pobikry Drukuj
31.01.2008.

Odbyło się walne zebranie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobikrach, która w listopadzie 2007 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratunkowo – Gaśniczego. OSP Pobikry istnieje od 1926 roku, w tej chwili zrzesza 16 strażaków i od kilku lat wykazuje tendencję wzrostową wyjazdów do zdarzeń: w 2005 roku był tylko 1 wyjazd, w 2006 3 wyjazdy, a w 2007 już 6 wyjazdów.
   
Przynależność do KSRG i potrzeby z tym związane były głównym tematem obrad w czasie zebrania. W tej chwili OSP Pobikry dysponuje tylko jednym kierowcą, mającym uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi i w najbliższym czasie inni druhowie będą starali się o nabycie takich uprawnień. W ubiegłym roku kilku pobikrowskich strażaków uczestniczyło w szkoleniach bhp i kursach pierwszej pomocy medycznej, w tym roku będą uczestniczyć w szkoleniach podstawowych strażaków ratowników, wymaganych w związku z nowym systemem szkoleń obowiązującym od 2006 roku.
   
Za najważniejszą potrzebę jednostki uznano usprawnienie alarmowania poprzez wprowadzenie w najbliższym czasie systemu selektywnego alarmowania, a w okresie późniejszym uzupełnienie go o system alarmowania druhów poprzez SMS-y.
   
W miarę pozyskiwania funduszy wyposażenie jednostki będzie uzupełniane o sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych (np.: nożyce hydrauliczne), a także wyposażenie osobiste strażaków (np.: mundury bojowe czy wyjściowe).
   

Walne zebranie OSP Pobikry
 
facebook      instagram      youtube

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

 
eKartka 
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl