Program
W ramach programu "Moje boisko Orlik 2012" powstanie w Ciechanowcu kompleks sportowy Drukuj
12.02.2008.

Gmina Ciechanowiec znalazła się wśród 20 jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu zarekomendowanych przez Zarząd Województwa Podlaskiego do budowy kompleksów sportowych w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”. Kompleksy sportowe w 20 wybranych jednostkach powstaną do końca tego roku, a do końca 2012 roku mają być w każdej gminie.
    
„Moje boisko Orlik 2012” to ministerialny program budowy kompleksów sportowych, umożliwiających uprawianie różnych dyscyplin sportowych, przez wszystkie grupy wiekowe na bezpiecznych, nowoczesnych, europejskich boiskach sportowych. Każdy taki kompleks będzie się składał z dwóch boisk: boiska piłkarskiego z trawy syntetycznej o wymiarach 30 x 62 m (pole gry 28 x 57 m) oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej przeznaczonego do piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej i tenisa o wymiarach 30 x 44 m, budynku sanitarno-szatniowego i ewentualnie placu zabaw oraz 6 słupów oświetleniowych dla potrzeb boiska piłkarskiego, doświetlających jednocześnie boisko wielofunkcyjne i plac zabaw.
   
Wstępny koszt budowy kompleksu wynosi około jednego miliona zł. W jednej trzeciej będą to środki ministerstwa sportu, w jednej trzeciej urzędu marszałkowskiego i w jednej trzeciej gminy.
Wpływ na obniżenie kosztów i tempo powstawania (do końca 2008 roku), ma standaryzacja projektów – wszystkie boiska mają być zunifikowane. Inny pomysł na obniżenie kosztów to centralne w skali regionu zamówienia i jeden dostawca oświetlenia, ogrodzenia i nawierzchni do wszystkich 20 kompleksów.
   
W Ciechanowcu kompleks będzie zlokalizowany przy Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i zgodnie z założeniami programu, obiekt będzie ogólnodostępny, korzystanie z niego będzie bezpłatne i będzie zatrudniony trener środowiskowy.      
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl