buy medication online
 
"Dzień wśród starożytnych" Drukuj
10.03.2008.

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu klasy V rywalizowały w corocznym turnieju „Dzień wśród starożytnych”. Przygotowania do udziału w imprezie rozpoczynają się zawsze dużo wcześniej – uczniowie przygotowują przebrania, poznają sztukę, kulturę, architekturę i mitologię starożytnych europejskich państw, uczą się tańca „Zorby”.
   
Kulminacyjnym momentem “Dnia wśród starożytnych” są zawody rozgrywane w obecności jury złożonego z nauczycieli i rodziców. Poszczególne klasy uczestniczą w zawodach sportowych i quizie sprawdzającym ich wiedzę o świecie starożytnym, przedstawiają ulubionych bohaterów mitologicznych i przebrania imitujące starożytne stroje, rywalizują o punkty za najlepiej wykonany taniec sertaki (zorba) i najlepszy doping dla zawodników.
   
W tym roku I miejsce zajęła klasa Va, która zdobyła 82,2 pkt., II miejsce klasa Vb - 80,5 pkt., III miejsce klasa Vd - 74,4 pkt., IV klasa Vc - 65,9 pkt.
   
Na specjalne wyróżnienia zasłużyli: Arkadiusz Zdrójkowski, Marcin Morzy, Natalia Żero i Iza Maliszewska za wyczerpujące odpowiedzi na pytania; Anita Tymińska, Magda Tomczuk, Piotr Antoniak, Kacper Wojtas i Jakub Szaciłowski za najciekawsze przebranie; Arkadiusz Zdrójkowski za barwne i ciekawe przedstawienie ulubionego bohatera mitologicznego; Magda Tomczuk i Michał Włodarczyk za wyczerpujące informacje dotyczące wybranych budynków starożytnych.
   
„Dzień wśród starożytnych” zapewnił uczestnikom doskonałą zabawę, dał możliwość poszerzenia wiadomości na temat epoki antyku, pogłębienia umiejętności współpracy i integrację klas.

         Więcej zdjęć...

„Dzień wśród starożytnych”
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card