Ciechanowiecka Droga Krzyżowa Drukuj
17.03.2008.

                                                            

Nie cierpienie dla cierpienia
nie krzyż dla krzyża (...)
lecz po to by być z Tobą (...)

 

 Z Tobą. ks. Jan Twardowski


W piątek 14 marca ulicami Ciechanowca przeszła procesja Drogi Krzyżowej czyli nabożeństwa wielkopostnego o charakterze adoracyjnym, polegającym na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu.
   
Tradycja Drogi Krzyżowej powstała w Jerozolimie w średniowieczu - rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa, ale podstawa do rozważań medytacyjnych - opartych na Biblii, ale nawiązujących do życia człowieka z jego smutkami i radościami, problemami, porażkami i zwycięstwami, miłością i egoizmem, wątpliwościami i tym wszystkim, co przynosi życie.
   
Ciechanowiecka procesja Drogi Krzyżowej rozpoczęła sie w tym roku mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej a zakończyła w kaplicy pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy. Mieszkańcy Ciechanowca niosący krzyż zmieniali się pomiędzy poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej, na których rozważali czym jest prawda, miłość i wiara.   

         Więcej zdjęć...

Ciechanowiecka Droga Krzyżowa
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl