Obchody trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II Drukuj
04.04.2008.

 W środę minęła trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II. Mieszkańcy większości polskich miast obchodzili ją wspólnie, uczestnicząc w modlitwach, mszach św., wystawach i koncertach. Także w Ciechanowcu cały ten dzień upłynął pod znakiem wspomnień o Janie Pawle II i jego nauce oraz modlitwach o Jego beatyfikację.
   
Młodzież z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu przygotowywała się do obchodów tego dnia dużo wcześniej tworząc gazetki ścienne o tematyce związanej z Janem Pawłem II, słuchając pogadanek i biorąc udział w cyklu konkursów „Jan Paweł II – Papież Polak”. W czasie akademii w dniu rocznicy śmierci papieża, uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, którego mottem przewodnim były słowa ich Patrona: „Nie lękajcie się”.
   
Po południu gimnazjaliści uczestniczyli w mszy świętej i czuwaniu modlitewnym w kaplicy Najświętszej Marii Panny z Fatimy, po czym udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie po krótkiej modlitwie złożyli kwiaty i zapalili znicze.
   
Zwieńczeniem tego dnia było wieczorne spotkanie wiernych z całego miasta pod pomnikiem papieża. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu zaprezentowali program, w którym teksty opiewające pontyfikat Karola Wojtyły przeplatane były pięknymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru.
   
W godzinę śmierci Jana Pawła II wierni zjednoczyli się w bezgłośnej modlitwie o Jego szybką beatyfikację. Spotkanie zakończyło wykonanie „Barki” - ulubionej pieśni Jana Pawła II.

         Więcej zdjęć...

Obchody trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl