Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe przy OSP Drukuj
11.04.2008.

Rozpoczęło działalność zlokalizowane w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe (ICEO), które powstało w ramach projektu „Internetowe Centra Edukacyjno-Oświatowe na wsiach”. Powstanie centrum zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego głównym celem jest umożliwienie lokalnym społecznościom korzystania z nowoczesnych form kształcenia, a zwłaszcza kształcenia na odległość, w tym także dostarczanie wiedzy i organizowanie procesu edukacyjnego.
   
W ramach projektu ciechanowiecki ośrodek ICEO wyposażono w rzutnik multimedialny z ekranem, 5 komputerów stacjonarnych i 1 przenośny, drukarkę ze skanerem, stałe łącze internetowe szerokopasmowe DSL oraz kompleksowo umeblowano.
   
Każdy mieszkaniec naszej gminy może przyjść do Centrum i bezpłatnie skorzystać z dostępu do Internetu, fachowej porady pracownika i wszelkich możliwości oferowanych w ośrodku. Zgodnie z założeniami będą w nim udostępniane szkolenia e-learningowe oraz wspomagające materiały dydaktyczne, będą organizowane i wspomagane procesy edukacyjne nauczania na odległość, organizowane kursy na odległość i egzaminy, szkolenia zdalne z wykorzystaniem wyspecjalizowanego oprogramowania oraz okresowe seminaria.
   
E-learning jest to technika szkolenia przez media elektroniczne, takie jak Internet, elementy audio/wideo, oraz CD-ROMy. E-learning jest najczęściej kojarzony z nauczaniem, w którym stroną przekazującą wiedzę i egzaminującą jest komputer, dlatego przyjęło się nazywać tę formę nauki, w której brak jest fizycznego kontaktu z nauczycielem "distance learning" (uczenie na odległość). Nauka z wykorzystaniem e-learningu przewyższa inne metody nauczania ze względu na to, że to uczący się samodzielnie wybiera czas, ilość i tempo dostarczania wiedzy.
   
Ciechanowieckie Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe zaprasza wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00 – 21.00 oraz w soboty i niedziele od 12.00 do 22.00.

        
Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe przy OSP

Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe przy OSP

Internetowe Centrum Edukacyjno-Oświatowe przy OSP
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl