Tydzień Uśmiechu i Zabawy w Szkole Podstawowej w Łempicach Drukuj
29.04.2008.

Od kilku lat tradycją szkoły jest organizowanie Szkolnych Tygodni Uśmiechu i Zabawy. Dni te, to czas wspaniałej zabawy i jednocześnie realizacji celów wychowawczych. Uczniowie nabywają nowe umiejętności lub nawyki, bądź też doskonalą już zdobyte.
   
Główne hasła tegorocznego Wiosennego TUiZ (09 kwietnia - 15 kwietnia 2008 roku) to: wdrażanie do systematycznego opiekowania się zwierzętami, uwrażliwianie na piękno otaczającej nas przyrody, propagowanie sportu jako formy spędzania czasu wolnego, zdrowe, bogate w witaminy posiłki, używanie zwrotów grzecznościowych.
   
Pierwszego dnia zorganizowano spotkanie z leśnikiem, podczas którego podsumowano IX Edycję Konkursu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, ponadto uczniowie mogli zapoznać się z prawidłowymi nazwami roślin znajdujących się wokół szkoły, nazwy te umieszczono na tabliczkach przy wszystkich znajdujących się gatunkach. Drugi dzień natomiast przebiegał pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” i cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze względu na odbywające się rywalizacje sportowe. Piątek przebiegał natomiast pod znakiem zdobywania informacji na temat „zdrowego oddechu”. Kolejny dzień to zdrowe odżywianie w praktyce - uczniowie klas 0-III przygotowali smakowite i kolorowe kanapki, zaś klasy IV-VI sałatki i surówki wiosenne, czego uwieńczeniem była wspólna degustacja. Tydzień Uśmiechu i Zabawy zakończyły scenki rodzajowe przygotowane przez uczniów klas IV-VI na temat „Grzeczność, na co dzień”.
   
Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny czerwcowy TUiZ, który wprowadzi nas w już wakacyjną atmosferę

        
                                                                          

Szkoła Podstawowa
w Łempicach


Tydzień Uśmiechu i Zabawy w Szkole Podstawowej w Łempicach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl