Program
Wiosenne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP Drukuj
29.04.2008.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowała w niedzielę 27 kwietnia 2008 roku ćwiczenia doskonalące i zgrywające działania Ochotniczych Straży Pożarnych.
    
Zadaniem tegorocznych ćwiczeń było prowadzenie działań gaśniczych w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Pobikry. W pobikrowskim lesie zjawiły się drużyny z gminnych jednostek OSP z Ciechanowca, Bujenki, Koców-Baś, Pobikier, Winny-Chrołów, Tworkowic, Wojtkowic Starych oraz drużyna PSP w Wysokiem Mazowieckiem.
   
Ponad pięćdziesięciu strażaków doskonaliło umiejętności działania w przypadku zdarzeń wymagających użycia do działań gaśniczych dużej ilości sił i środków. Sprawdzono możliwości i wydajność pojazdów pożarniczych i motopomp przy przetłaczaniu wody na duże odległości, gaszenie przestrzennych pożarów lasów, z uwzględnieniem zasilania z naturalnych zbiorników wodnych oraz koordynację współdziałania jednostek z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z Ciechanowca i Pobikier oraz pozostałych jednostek OSP z gminy Ciechanowiec.
   
Strażacy z Komendy Powiatowej PSP, którzy nadzorowali przebieg ćwiczeń, wysoko ocenili sprawność naszych gminnych jednostek. W tym roku urozmaiceniem ćwiczeń był wyjazd jednej jednostki do gaszenia autentycznego pożaru traw w Kosiorkach.

         Więcej zdjęć...

Wiosenne ćwiczenia ciechanowieckich jednostek OSP
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl