Na jarmarku św. Wojciecha Drukuj
30.04.2008.

Dzień św. Wojciecha patrona Polski obchodzony był w wielu regionach kraju. Ciechanowieckie świętowanie, jak co roku zorganizowało Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu, które jedenaście lat temu postanowiło wznowić sięgającą stuleci tradycję jarmarków. Impreza ta rozpoczyna sezon turystyczny w Muzeum.
   
XI Jarmark św. Wojciecha odwiedziło wielu twórców regionalnych: piekarzy, kowali, garncarzy, malarzy, hafciarek, stolarzy, serowarów, pszczelarzy i wikliniarzy oraz kupców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodników, oferujących rozsadę warzyw, sadzonki kwiatów, drzew i krzewów. Natomiast najmłodsi uczestnicy Jarmarku chętnie odwiedzali sprzedawców zabawek i pamiątek oraz cieszyli się z możliwości przejażdżki na kucyku i bryczką.
   
Jak co roku Muzeum Rolnictwa oferowało przybyłym gościom “swojskie jadło” - wędzoną kiełbasę, kiszone ogórki, domowy smalec, chleb i piwo jałowcowe oraz zioła lecznicze i przyprawowe, a pobyt na jarmarku umilały występy zespołów folklorystycznych, kapel i muzyków.

         Więcej zdjęć...

Na jarmarku św. Wojciecha
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl