Powiatowe zawody lekkoatletyczne w Ciechanowcu Drukuj
05.05.2008.

Po raz trzeci gościli w Ciechanowcu młodzi sportowcy z całego powiatu wysokomazowieckiego. W sobotę 26 kwietnia 2008 roku, na Stadionie Miejskim odbyła się IX Gimnazjada Powiatu Wysokomazowieckiego w lekkiej atletyce a w niedzielę, 27 kwietnia, VIII Igrzyska Szkół Podstawowych Powiatu Wysokomazowieckiego w lekkiej atletyce.
   
Gimnazjaliści z 11 szkół walczyli o tytuły mistrzów powiatu a także o awans do półfinału wojewódzkiego. W Igrzyskach uczestniczyły reprezentacje 13 szkół.
   
Ciechanowieckie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Reprezentacja dziewcząt z ciechanowieckiego gomnazjum zdobyła 71,5 pkt i zajęła III miejce (do półfinałów zakwalifikowało się 12 zawodniczek starujących w konkurencjach indywidualnych i sztafeta), reprezentacja chłopców - 90 pkt, III miejsce (sztafeta i 12 kwalifikacji indywidualnych do półfinałów).
   
Największy sukces odniosły reprezentacje ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Dziwczęta zdobyły tytuł mistrzyń Powiatu Wysokomazowieckiego (93 pkt, 12 kwalifikacji indywidualnych i 2 sztafety), chłopcy zostali wicemistrzami (79 pkt, 9 kwalifikacji indywidualnych i sztafeta). W rywalizacji chłopców startowała także reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Radziszewa Starego, która uzyskała dwie kwalifikacje do półfinałów (X miejsce z 13 punktami).
   
Do wojewódzkich półfinałów kwalifikowało się 6 najlepszych zawodników w każdej konkurencji. Półfinały odbędą się w Białymstoku: Gimnazjady - 15 maja, Igrzysk - 13 maja.

         Więcej zdjęć...

Powiatowe zawody lekkoatletyczne w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl