W trosce o bezpieczeństwo na wsi Drukuj
05.05.2008.

Szkoła Podstawowa w Łempicach we współpracy z Placówką Terenową KRUS w Wysokiem Mazowieckiem podjęła działania prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym.
   
W ostatnich dniach marca pracownicy KRUS zorganizowali spotkania z uczniami naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III oraz IV-VI poświęcone zasadom bezpiecznej i higienicznej pracy w gospodarstwie rolnym ze wskazaniem prac i czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie należy powierzać dzieciom do lat 15. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokazany film „Rodzina Porażków” oraz kolorowe broszury informacyjne dotyczące prac szczególnie niebezpiecznych przekazane wszystkim dzieciom .
   
Poruszane tematy zachęciły uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, czego przejawem była ożywiona dyskusja oraz udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Zagrożenia w gospodarstwie rolnym”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22.04.2008r., a podsumowanie i wręczenie nagród 25.04.2008r. Najciekawsze prace w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi, a wszystkie pozostałe dyplomami.
   
Serdecznie dziękujemy panu J. Kotowskiemu - kierownikowi placówki KRUS za podjęcie akcji oraz jej pracownikom panom A. Sokołowskiemu i P. Jasińskiemu, którzy bezpośrednio prowadzili spotkania z uczniami. Mamy nadzieję, że przekazane informacje przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa w środowisku wiejskim.

        
                                                                          

Szkoła Podstawowa
w ŁempicachW trosce o bezpieczeństwo na wsi

W trosce o bezpieczeństwo na wsi
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl