Program
W czwartek na targu... Drukuj
16.05.2008.

 
Piękna pogoda i wiosenny nastrój zachęcają nas do prac w ogrodzie. W połowie maja powoli mija obawa przed przymrozkami i jest to dobra pora na sadzenie w balkonowych pojemnikach surfinii, pelargonii, petunii, begonii, fuksji czy szałwii. Na ciechanowieckim targu znaleźć można bogatą ofertę roślin pięknie zdobiących tarasy i ogródki. Pelargonie sprzedawane są od 5zł za sztukę, surfinie 4zł, a lewkonia od 3 złotych.
   
Urządzający ogród znajdą tu również drzewa i krzewy uprawiane w pojemnikach. Ceny sadzonek wahają się w zależności od rozmiarów - średnio od 10 złotych za sztukę. Za rozsadę pomidorów zapłacimy złotówkę, ogórków 2 zł, a selera i pora 20 groszy.
   
Jak co tydzień dużym zainteresowaniem cieszą się stanowiska z warzywami i owocami. Pęczek rzodkiewki kosztuje od 1,2 zł/szt., sałaty od 1,5 zł, za pomidory zapłacimy od 5zł za kilogram, a miłośnicy ogórków małosolnych zapłacą za kilogram tych warzyw średnio 6,50 zł. Kilogram ziemniaków kosztuje od 3 zł w górę, cebulę można nabyć za 1,5 zł, kapustę od 3,5 a kalafior od 6 złotych. Dużym zaskoczeniem w porównaniu z cenami sklepowymi jest cena papryki – na ciechanowieckim targu można ją kupić już od 15 złotych za kilogram. Ceny owoców przedstawiają się następująco: winogrona od 6 zł, banany od 3,5 zł/kg, jabłka od 2,5 zł, a mandarynki 6zł.

         Więcej zdjęć...

W czwartek na targu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl