Święto lasu w skansenie Drukuj
20.05.2008.

 
Pod hasłem “Łowiectwo integralnym elementem leśnictwa” po rocznej przerwie powróciło do Ciechanowca “Święto lasu w skansenie”. Niedzielne obchody święta leśników zorganizowały wspólnie Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka, Nadleśnictwo Rudka i Polski Związek Łowiecki.
   
Z głównym tematem imprezy związane były liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów – konferencja naukowa, pokazy sokolników, prezentacja ras psów myśliwskich i ich tresury, koncerty muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu sygnalistów “Galindowe Rogi” z Nadleśnictwa Maskulińskie i Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego. Pomiędzy stoiskami, na których prezentowano broń i ubrania myśliwskie, dary natury – zioła i miód, wyroby z drzewa lub wikliny, można było zobaczyć ekspozycję artystycznych zdjęć lasu i prezentację kłusowniczych sideł i broni.
   
Zostały otwarte dwie wystawy czasowe – w Dworku Myśliwskim przez miesiąc prezentowana będzie wystawa upamiętniająca 85-lecie PZŁ, a w gajówce z Wdowina przez trzy miesiące będzie można oglądać wystawę “Korzenioplastyka w przyrodzie”.
   
Tradycyjnie już w czasie “Święta lasu” ciechanowieckie oddziały Caritas zorganizowały loterię fantową i stoisko z ciepłymi daniami. Pieniądze zebrane w czasie tej akcji przeznaczone będą na statutowe cele organizacji.

         Więcej zdjęć...

Święto lasu w skansenie
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl