Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu Drukuj
27.05.2008.

 
Ciechanowieckie przedszkolaki uczciły Dzień Mamy i zbliżający się Dzień Taty prezentując rodzicom starannie przygotowane wiersze, piosenki i pokaz umiejętności tanecznych.
    
Specjalnie na tę okazję dawni podopieczni przedszkola - obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej – zaprezentowali trzy układy tańców towarzyskich: walc angielski, walc wiedeński oraz rock and roll. Hucznymi brawami zostały nagrodzone pokazy tańca do muzyki współczesnej w wykonaniu obecnych wychowanków przedszkola. Dalsze uroczystości zostały przeniesione do sal, gdzie czekał przygotowany słodki poczęstunek. Dzieci wyrecytowały wierszyki oraz wręczyły dumnym i wzruszonym rodzicom własnoręcznie zrobione laurki.
    
Dzień Mamy uroczyście świętowano już w starożytnej Grecji i Rzymie.

W siedemnastowiecznej Anglii te szczególne święto nazywano „Niedziela u matki” i był to dzień wolny od pracy. W 1914 Kongres Stanów Zjednoczonych uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja - po raz pierwszy obchodzono go w 1923 r. w Krakowie.
    
Dzień Mamy nie ma jednakowej daty w kalendarzach państwowych, jednak jest coś stałego, niezmiennego na całym świecie – wdzięczność, szacunek i miłość do matki.

         Więcej zdjęć...

Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl