Awans seniorów COKiS Ciechanowiec do A klasy Drukuj
09.06.2008.

Seniorzy COKiS Ciechanowiec wygraną w ostatniej kolejce zapewnili sobie awans do A klasy. Dobrze grająca przez cały sezon drużyna seniorów złapała w maju zadyszkę - zremisowała trzy kolejne mecze: 11 maja z Pionierem Brańsk (1:1), 18 maja KS Studzianki (1:1), 25 maja KS Uhowo (2:2), i spadła na piąte miejsce w tabeli. Ponieważ w 15 kolejce COKiS pauzował, wszystko zależało od wyników ostatnich meczów w sezonie. W czasie ostatniego, rozgrywanego na stadionie w Ciechanowcu, spotkania z drużyną Eurocentr Suchowola piłkarze stanęli na wysokości zadania. Już do przerwy prowadzili 3:1, a w drugiej połowie powiększyli wynik do 6:1. Dzięki wygranej COKiS zrównał się punktami z Orłem Kleszczele i, ponieważ w spotkaniach bezpośrednich dwukrotnie wygrał, znalazł się na III, premiowanym awansem do wyższej klasy, miejscu w tabeli.

Tabela po 16 kolejkach
    1. Pionier Brańsk - 34 pkt.
    2. Krokus Dobrzyniówka - 29 pkt.
    3. COKiS Ciechanowiec - 28 pkt.
    4. Orzeł Kleszczele - 28 pkt.
    5. Cresovia II Siemiatycze - 25 pkt
Zespoły z miejsc I-III awansują do A klasy, IV i V grają w barażach.

Trampkarze młodsi w ostatnich meczach odnosili same sukcesy : u siebie wygrali z UG Krynki (14:0), Podlasiakiem Knyszyn (12:0), Fortami Piątnica (2:1), LZS Narewka (7:0, zaległy mecz), a na wyjeździe wygrali z Wissą Szczuczyn (2:10) i z Supraślanką Supraśl (1:10).
11 czerwca czeka trampkarzy jeszcze jeden mecz – zagrają na wyjeździe z BSP Jagiellonia Białystok.

Mecze juniorów młodszych toczyły się ze zmiennym szczęściem: przegrali z OSiR Wigry Suwałki (:2), wygrali z Fortami Piątnica (1:0), zremisowali z Victorią Jedwabne (3:3), wygrali z KS Sokoły (2:1) i przegrali z Krypnianką Krypno (2:5).

Sezon piłkarski 2007/2008 w Ciechanowcu zakończy się 15 czerwca o godzinie 13.00 spotkaniem juniorów młodszych COKiS z KS Śniadowo.