Program
Projekty prozdrowotne i proekologiczne Drukuj
13.06.2008.

W Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu uczniowie klas I i II po raz kolejny prezentowali zrealizowane przez siebie w ostatnich trzech miesiącach projekty prozdrowotne i proekologiczne. Prezentacje te połączone były z konkursem na „Najlepszy Projekt Prozdrowotny i Proekologiczny roku szkolnego 2007/2008”. W jury konkursowym zasiadali: dyrekcja gimnazjum, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy instytucji współpracujących ze szkołą, takich jak: Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Nadleśnictwo Rudka, Przychodnia Rejonowa „Medyk”.
   
Projekty miały na celu zaktywizowanie młodzieży w kierunku zdrowego stylu życia oraz ekologicznego podejścia do najbliższego środowiska. Nasi młodsi koledzy i koleżanki mogli dzięki nim nie tylko poszerzyć i utrwalić swoją wiedze w tym zakresie, uczynić coś dobrego dla najbliższego otoczenia, ale także praktycznie przećwiczyć wiele umiejętności uniwersalnych, chociażby takich, jak: współpraca w grupie i na rzecz grupy, planowanie, organizowanie i monitorowanie wspólnego przedsięwzięcia, rozwiązywanie konfliktów, czy też wypracowanie koniecznych kompromisów.
   
Całkiem niedawno, bo jeszcze w ubiegłym roku, my również realizowałyśmy takie projekty. Tym razem, jako przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, zasiadłyśmy jednak w komisji konkursowej i miałyśmy okazję oglądać je z nieco innej perspektywy. Musimy przyznać, że było to ciekawe doświadczenie. A same prezentacje ? – interesujące, oryginalne, sugestywne, niekiedy nawet intrygujące.
   
Wiele pomysłów, różnorodne formy przekazu, duże zaangażowanie uczestników… - tak w skrócie można by podsumować wszystkie projekty. Ale wygrać w każdej z kategorii mógł tylko jeden. Szkoda, bo bardzo dobrych było znacznie więcej. Formalnymi zwycięzcami konkursu okazały się klasy I a i II a, chociaż tak naprawdę tych zwycięzców było znacznie więcej – klas, które włożyły w to przedsięwzięcie dużo pracy; uczniów, którzy poświecili mu ogrom wysiłku; wychowawców, którzy okupili je dużymi emocjami i nauczycieli biologii, którzy musieli wcześniej przygotować do niego merytoryczne podłoże. Im wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy, żeby włożony wysiłek stał się dobrą inwestycją, która zaowocuje w najbliższej przyszłości poprawą zdrowia i kondycji naszej społeczności szkolnej oraz przyjaźniejszym jej stosunkiem do środowiska… i nie tylko.

                                                      Agnieszka Wodyńska prezydent S.U.
Anna Niemyjska wiceprezydent S.U.

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne

Projekty prozdrowotne i proekologiczne
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl