buy medication online
Koncert zespołu Lotniczej Akademii Wojskowej w Dębliniez
Lin na medal Drukuj
25.06.2008.

Nurzec jest ostatnio bardzo łaskawy dla ciechanowieckich wędkarzy – po wielkim szczupaku, obdarzył dużym linem. 24 czerwca 2008 roku, ok. godz. 5.00, nad zalewem Nurca w Ciechanowcu było dość pogodnie – były niewielkie chmurki i wiał południowo-zachodni wiatr. Należący od 1989 roku do Koła Wędkarskiego “Jazgarz” mieszkaniec Ciechanowca Teodor Bońko zanęcił ryby kukurydzą z puszki i na wędkę teleskopowa z żyłką 0.18, przyponem 0.14 i haczykiem 0.8 złowił lina o długości 45cm i wadze 1,68 kg.
   
Lin jest rybą należącą do rodziny karpiowatych, żyje przeważnie w wolno płynących rzekach oraz płytkich, nagrzewających się jeziorach i stawach o mulistym dnie, gęsto porośniętym podwodną roślinnością. Lin rośnie wolno, w okresie młodocianym zjada plankton. Później jego pokarmem są małe zwierzęta denne (robaki, ślimaki, larwy owadów, mięczaki) i rośliny (a także na pół przegniłe ich części).
   
Lin, zwany także pszenicznikiem, oczeretniakiem lub kaliniakiem osiąga długość 70 cm i wagę 6 kg. Od 2004 roku rekord Polski w połowie lina to 4,5 kg i 65 cm. Egzemplarz złowiony przez Teodora Bońko wypełnia normę ustaloną przez Wiadomości Wędkarskie, więc połów został oficjalnie zgłoszony i wędkarz otrzyma brązowy medal.

Lin na medal
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card