Farmy wiatrowe - konsultacje nad umowami Drukuj
01.08.2008.

Reprezentanci firmy AC Prim Sp. z o. o., właściciele gruntów, radca prawny oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego wzięli udział w kolejnym spotkaniu dotyczącym, mającej powstać na terenie naszej gminy, farmy wiatrowej.
   
W trakcie rozmów zostały omówione szczegóły umów dzierżawnych gruntów, wyjaśniono wątpliwości i niejasności z nimi związane. Zgłoszone poprawki do umów zostaną naniesione przez firmę AC Prim. Zgodnie z propozycją zebranych opracowane zostaną dwie wersje umów: umowa dzierżawy i umowa przyrzeczenia kupna-sprzedaży. Po ich dostarczeniu do urzędu, o czym będziemy informować na Miejskim Portalu Internetowym, umowy zostaną udostępnione do wglądu właścicielom gruntów pod budowę i eksploatację elektrowni wiatrowej.
   
Ciągły wzrost cen energii ze źródeł konwencjonalnych sprawia, że powstanie elektrowni wiatrowych jest atrakcyjnym zagadnieniem dla lokalnej społeczności.
   
Badania przeprowadzone w krajach, w których energetyka wiatrowa jest w znacznym stopniu rozwinięta wskazują ponad 70% poparcie społeczne dla instalacji wiatrowych. Społeczeństwa państw Unii Europejskiej zdają sobie sprawę z korzyści, jakie płyną z energetyki wiatrowej, dla nich oraz dla regionu, który zamieszkują.

Farmy wiatrowe – konsultacje nad umowami
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl