Nowy rok szkolny, a w nim kilka nowości... Drukuj
02.09.2008.

 
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2008/2009. W Gminie Ciechanowiec naukę w szkołach podstawowych podjęło prawie 600 dzieci, w gimnazjum 370 i w szkołach ponadgimnazjalnych blisko 600.

    
Początek nowego roku szkolnego to dla wszystkich uczniów moment spotkania z nowymi kolegami lub odnowienia starych przyjaźni, powitania nauczycieli i... klasówek, kartkówek, obowiązków. Oprócz rzeczy znanych i rutynowych, w roku 2008/2009 czeka też uczniów kilka nowości – uczniowie szkół podstawowych już w klasach I-III będą przez 2 godziny tygodniowo poznawali język obcy; gimnazjaliści na egzaminie końcowym będą musieli zmierzyć się nie tylko z testami z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, ale też z języka obcego. Innymi nowościami jest zmniejszenie kanonu lektur obowiązkowych oraz pozostawienie do decyzji dyrektorów szkół, rodziców i uczniów obowiązku noszenia mundurków.

    
Nowelizacja ustawy oświatowej, która właśnie weszła w życie, precyzuje, co rozumiemy przez “niespełnianie obowiązku szkolnego lub nauki”. Nowelizacja mówi, że jest to 50 proc. nieusprawiedliwionych nieobecności w szkole w ciągu miesiąca i jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to szkoła ma obowiązek poinformować rodziców. Jeśli ze strony rodziców nie będzie reakcji, to mogą się spodziewać wizyty policji i kar pieniężnych.

    
Według kalendarza roku szkolnego 2008/2009, pierwsze wolne dni uczniów z województwa podlaskiego to: zimowa przerwa świąteczna (22-31 grudnia 2008 r.), potem ferie zimowe (26 stycznia-8 lutego 2009 r.), wiosenna przerwa świąteczna (9-14 kwietnia 2009 r.). Rok szkolny zakończy się dla maturzystów 24 kwietnia, a dla pozostałych uczniów – 19 czerwca.

         Więcej zdjęć...

Nowy rok szkolny, a w nim kilka nowości...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl