XXI Sesja Rady Miejskiej Drukuj
15.10.2008.

 
Porządek obrad XXI sesji Rady Miejskiej był tym razem bardzo krótki – po interpelacjach radnych Burmistrz Ciechanowca przedstawił sprawozdanie z działalności pomiędzy sesjami. W ciągu dwóch tygodni jakie minęły od poprzedniej sesji trwały prace przy budowie kompleksu boisk “Orlik 2012” (otwarcie odbędzie się 25 października), kontynuowano prace przy ogrodzeniu cmentarza żydowskiego (otwarcie 4 listopada) oraz dobiega końca modernizacja ulicy Mickiewicza (zakończenie 25 października). Prowadzone są także prace remontowe dachu byłej szkoły w Wojtkowicach Starych, a 17 października rozpocznie się budowa hali sportowej przy gimnazjum. Uprawomocniła się decyzja dotycząca drogi w Kozarzach i w najbliższym czasie zostaną tam położone płyty. Została wydana decyzja w sprawie przepustów “na Sówce”, w związku z czym zostaną one rozebrane, gdyż legalizacja kosztowałaby aż 125 tys. zł. W sprawie zagrodzenia drogi dojazdowej do pól i łąk w Radziszewie-Królach nie udało się dojść do porozumienia i sprawa zostanie skierowana do prokuratury. Burmistrz przedstawił także analizę oświadczeń majątkowych Sekretarza i Skarbnika Gminy, kierowników jednostek organizacyjnych Urzędu Miejskiego i osób mających uprawnienia do wydawania decyzji w imieniu Burmistrza.
   
Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie na rok 2008, gdyż Urząd Marszałkowski przesunął 118 tys. zł dotacji na budowę hali sportowej z roku 2010 na rok bieżący.
   
Reszta sesji została poświęcona na omówienie sprawy Szpitala w Ciechanowcu. W związku z tym na sesji gościli przedstawiciele najwyższych władz Powiatu Wysokomazowieckiego: przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Łapiak, starosta Bogdan Zieliński i wicestarosta Leszek Gruchała. Starosta Wysokomazowiecki poprosił Radę Miejską i Burmistrza Ciechanowca o zastanowienie, przeanalizowanie sytuacji i podjęcie decyzji w sprawie przejęcia Szpitala w Ciechanowcu, gdyż w związku z planami rządu dotyczącymi przekształcenia szpitali w spółki, trwają intensywne prace nad planami rozwoju Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. W związku z tym konieczne jest podjęcie decyzji co do losów Szpitala w Ciechanowcu. Ze swej strony Starosta zadeklarował przekazanie budynku i całego wyposażenia, jeśli tylko Gmina Ciechanowiec postanowi podjąć się prowadzenia szpitala.
   
W najbliższym czasie Burmistrz zbierze informacje i przedstawi radnym możliwości prawne, finansowe i organizacyjne, a Rada Miejska podejmie decyzję w sprawie Szpitala w Ciechanowcu.

        
XXI Sesja Rady Miejskiej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl