Program
"Żyję" - film Przemka Tymińskiego w konkursie "Filmowe Podlasie Atakuje!" Drukuj
14.11.2008.

 „Żyję” – film Przemka Tymińskiego w konkursie „Filmowe Podlasie Atakuje!”Krótki film w reżyserii Przemysława Tymińskiego p.t. „Żyję” weźmie udział w konkursie na najlepszy film akcji FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! i zostanie zaprezentowany obok ponad 30 innych filmów 15 listopada w białostockim kinie Forum. Projekcje rozpoczną się o godzinie 16:00.
   
Przemysław Tymiński urodził się w Ciechanowcu w 1978 roku. Zadebiutował w roku 2007 filmem „Samo Poznanie”, który zdobył III nagrodę na festiwalu DEKODENCJE 2007 w Krotoszynie i wyświetlany był na kilku innych ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach kina niezależnego. „Samo Poznanie” doczekało się również premiery w telewizji Kino Polska i wydania na tegorocznej kompilacji DVD „Filmowe Podlasie Atakuje!”. W swoich filmach autor wykorzystuje muzykę własną, tworzoną w ramach projektu Poto&Aby.
   
Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. Akcja narodziła się w 2003 roku w głowach podlaskich filmowców amatorów oraz pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury. Powstała na Podlasiu - w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych. Akcja to swoiste "filmowo - artystyczne wrota" łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej, z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl